Les Mills w Total Fitness

Programy treningowe Les Mills powstały z myślą o kształtowaniu sylwetki i dynamicznym, zdrowym trybie życia. Ich celem jest odskocznia od codziennych obowiązków, pokonywanie własnych barier, kształtowanie sylwetki i przede wszystkim dbałość o zdrowie i dobre samopoczucie. Treningi są prowadzone w klubach fitness przez doświadczonych instruktorów, w rytm odpowiednio dobranej, energetyzującej muzyki i do różnych choreografii.

Historia Les Mills

Grupowe ćwiczenia są motywujące. Ideą przyświecającą stworzeniu programów było zaszczepienie w ludziach chęci do ruchu i aktywności. Za całym przedsięwzięciem stoi jeden człowiek – Les Mills, czterokrotny olimpijczyk, który w 1968 roku otworzył swoją pierwszą siłownię w Auckland w Nowej Zelandii. Początkowo było to miejsce dla niewielkiej grupy osób, do realizowania podstawowych treningów siłowych i cardio. Kiedy syn założyciela, Philip Mills, zaczął przychodzić po szkole na treningi do klubu, nic jeszcze nie zwiastowało rewolucji. Niemniej podczas stypendium w UCLA, stał się świadkiem narodzin aerobiku, co wzbudziło w nim ogromny entuzjazm i chęć powrotu do rodzinnego biznesu.

W 1980 roku przyszedł czas na zmiany i prawdziwy początek rewolucji Les Mills, która trwa do dziś! Przez blisko dekadę Philip w towarzystwie żony Jackie (lekarski i byłej gimnastyczki) pracował nad swoim pierwszym programem, który pokochał świat. Wprowadzili do treningów grupowych ciężary i tak właśnie powstał Les Mills Bodypump! Aby świat o nim usłyszał, Philip i Jackie zatrudnili prezenterów, którzy mieli pokazywać moc płynącą z tej formy treningowej.

Z czasem dołożyli też nowe treningi – m.in. Body Attack Les Mills, Les Mills Bodycombat, Les Mills CXWORX, Les Mills Bodybalance czy Les Milss Grit Cardio. Łącznie dostępnych jest 13 programów treningowych, ponad 800 różnych ćwiczeń i zajęcia trwające od 15 do 55 minut. Świat pokochał tę aktywność i dziś już ponad 20 000 klubów prowadzi zajęcia Les Mills – również my – Total Fitness!

Les Mills – co to za program?

Zastanawiasz się, czy Les Mills to treningi dla Ciebie? Jesteśmy przekonani, że tak! Wszystko dlatego, że nie jest to jeden rodzaj treningu, ale kilka różnych odmian, dlatego każdy może dopasować wybór do swojego celu, swoich możliwości i predyspozycji czy po prostu tego, co lubi. Tak jak wspomnieliśmy, cała historia Les Mills opiera się na rodzinnym biznesie, który opanował świat. I choć było już wielu śmiałków, którzy opracowywali nowe metody treningowe, to bezsprzecznie „lesmills”, zrewolucjonizował podejście do zajęć grupowych i stał się prekursorem dla kolejnych twórców.

Dzięki Philipowi Millsowi, jego ojcu, żonie i wszystkim, którzy pracowali na ten biznes, wiele osób ruszyło z kanapy i postawiło na aktywność. Nowatorskie podejście, energetyzująca muzyka, ciekawe ćwiczenia i choreografie, które się nie nudzą, sprawiły, że dziś na ćwiczenia Les Mills przybywają rzesze miłośników sportu, ale też amatorów aktywności, którzy chcą popracować nad swoim ciałem i samopoczuciem. Rośnie również popularność Les Mills Polska – m.in. dzięki naszym klubowiczom, którzy niezwykle chętnie uczestniczą w tych zajęciach w Total Fitness.

Treningi Les Mills – różne programy w Total Fitness

 • Les Mills Bodypump

  – oryginalny trening, bazujący na połączeniu lekkich i umiarkowanych ciężarów z różnymi kombinacjami ćwiczeń w dużej ilości powtórzeń. W rytm muzyki wykonywane są ćwiczenia z obciążeniem, np. sztangą, krążkami czy hantlami. Często dodatkowo wykorzystuje się też inne akcesoria treningowe, np. stepy, maty czy gumy bądź pracuje wyłącznie z ciężarem własnego ciała.

Les Mills Bodypump zapewnia trening całego ciała i pozwala spalić nawet ponad 500 kcal! Instruktorzy podczas ćwiczeń prezentują technikę i rodzaje ćwiczeń, a celem jest podnoszenie własnej poprzeczki – np. dokładanie obciążeń wraz z postępem w treningach.

Program ten oparty jest na THE REP EFFECT, czyli sprawdzonej formule treningu, którą wyróżnia wysoka odporność na powtarzanie. Ćwiczenia, nawet przy niewielkich obciążeniach, ale przy dużej ilości powtórzeń, doskonale wpływają na ciało – sprzyjają utracie tkanki tłuszczowej, budowie mięśni, poprawie jędrności ciała i zwiększeniu wytrzymałości.

 • Body Attack Les Mills

  – to wysokoenergetyczny trening fitness z ćwiczeniami, które świetnie sprawdzą się zarówno u osób początkujących, jak i tych już całkowicie uzależnionych od ruchu i aktywności. Stanowi połączenie ruchów sportowych, takich jak bieganie czy skakanie z ćwiczeniami siłowymi, takimi jak pompki i przysiady. Instruktorzy w rytm energetyzujących melodii prezentują choreografię oraz technikę wykonywania ćwiczeń, a uczestnicy powtarzając za nimi, dają z siebie wszystko.

Efekty są zachwycające – można spalić ponad 700 kcal w ciągu zajęć! Uczestnicząc w Body Attack Les Mills w Total Fitness zbudujesz wytrzymałość, poprawisz koordynację i zwinność, a przede wszystkim popracujesz nad wyglądem swojej sylwetki i samopoczuciem. Co ważne, możesz dostosować trening do aktualnego poziomu sprawności – dopasować wielkość obciążenia czy wykonywać ćwiczenia w różnych wariantach trudności.

 • Les Mills Bodycombat

  – to bardzo intensywny trening, który pozwala spalić nawet około 750 kalorii! Świetnie sprawdzi się więc u osób pracujących nad redukcją tkanki tłuszczowej. Trening inspirowany jest sztukami walki, ale nie musisz się obawiać – jest całkowicie bezkontaktowy i nie występują tu skomplikowane ruchy do opanowania. Instruktor zaprezentuje ćwiczenia wraz z choreografią, a Twoim zadaniem będzie jak najlepiej wykorzystać każdą rundę i dać z siebie wszystko.

Efektów ćwiczeń tego treningu jest całkiem sporo. Przede wszystkim uwolnisz się od stresu, zredukujesz napięcia, na chwilę zapomnisz o codziennych obowiązkach i świetnie się poczujesz. Oczywiście efektów ubocznych będzie jeszcze sporo – rzeźbienie sylwetki, redukcja masy ciała, zwiększenie wytrzymałości czy poprawa koordynacji. Trening ten świetnie działa na nogi, ręce, plecy i ramiona, ale też zapewnia fenomenalny trening dla kręgosłupa. Spalasz kalorie, pracujesz nad stabilizacją, zwiększasz zwinność i szybkość, ale też przekraczasz własne granice wytrzymałości.

 • Les Mills CXWORX

  – trening sprzyjający budowaniu silniejszego ciała, wzmacnianiu kręgosłupa i poprawie postawy. Silne mięśnie core sprawiają, że stajesz ​​się bezpieczniejszy we wszystkim, co robisz – od życia codziennego po ulubione sporty. Mięśnie środka są niczym klej, który trzyma wszystko razem.

Podczas treningu przeszkoleni instruktorzy przeprowadzają Cię przez prawidłową technikę ćwiczeń – zarówno z masą własnego ciała, jak i dodatkowymi obciążeniami i akcesoriami. Są to zajęcia dla całego ciała, bowiem oprócz mięśni core ćwiczymy w trakcie treningu także nogi, pośladki, ręce oraz mięśnie miednicy. W tym treningu niezwykle ważna jest skrupulatność i świadomość, dlatego spalanie kalorii schodzi na drugi plan, a istotne jest wzmacnianie. Trening odpowiedni dla osób na każdym poziomie zaawansowania – do dostępne są łatwiejsze i trudniejsze wersje ćwiczeń.

 • Les Mills Bodybalance

  – trening stanowi połączenie jogi i stretchingu. Korzystnie wpływa na umysł, ciało i różne aspekty naszego życia. Pozwala się odprężyć, oderwać od obowiązków, ale też świetnie oddziałuje na sylwetkę i jest uzupełnieniem innych treningów. Ten trening Les Mills stanowi świetne wprowadzenie do jogi. Zawiera w sobie elementy jogi, Tai Chi, Pilatesu. Ważna jest w nim kontrola oddechu, a także skrupulatność.

Trening ten poprawia elastyczność, zwiększa siłę mięśni core, wzmacnia kręgosłup, a jednocześnie obniża poziom stresu. Ułatwia koncentrację i sprzyja trwałemu utrzymaniu dobrego samopoczucia i spokoju. Kontrolowany oddech, koncentracja i starannie dobrana sekwencja ruchów w rytm odpowiedniej muzyki, tworzą wspólnie holistyczny trening, wprowadzający ciało w stan harmonii i równowagi.

 • Les Milss Grit Cardio

  – jest to trening interwałowy o wysokiej intensywności (HIIT), który poprawia sprawność sercowo-naczyniową, a przy tym maksymalizuje spalanie kalorii. W trakcie ćwiczeń wykonuje się różnorodne ćwiczenia typu cardio, wykorzysujące wyłącznie ciężar własnego ciała. Kluczem do sukcesu jest dawanie z siebie maksimum swoich możliwości. Wysoka intensywność gwarantuje bowiem uzyskanie pożądanych wyników – redukcję tkanki tłuszczowej, spalanie kalorii, zwiększanie wydolności organizmu, poprawę kondycji itd.

Les Mills Grit Cardio wykonuje się w rytm niezwykle energetycznej, zagrzewającej do działania muzyki. Trener prezentuje ćwiczenia, a zadaniem uczestników jest ich powtarzanie w odpowiednich blokach czasowych, wyznaczanych przez muzykę i odliczanie. Atutem tego treningu Les Mills jest krótki czas trwania, przy jednocześnie świetnych rezultatach. Tak mocny trening sprawia bowiem, że metabolizm jest podkręcony, a Ty spalasz kalorie nawet kilka godzin po ćwiczeniach. Efektem będzie zwiększenie wydolności aerobowej, wzrost beztłuszczowej tkanki mięśniowej i rzeźbienie sylwetki.

Jak widzisz, Les Mills to różne formy treningowe, które pokochali miłośnicy aktywności na całym świecie. Zachęcamy do uczestnictwa w zajęciach, które odbywają się regularnie w naszych klubach Total Fitness. Do zobaczenia!