Fitball

Fitball

zajęcia wzmacniające

Połączenie fitnessu i piłek? Tak, to możliwe! Zajęcia FitBall są formą aktywności grupowej z wykorzystaniem dużych piłek. W trakcie ćwiczeń będziesz wzmacniać wszystkie grupy mięśniowe, ponieważ jest to rodzaj treningu z piłką oddziałującego na całe ciało. Wykorzystywane są w nim piłki gimnastyczne, nazywane również piłkami rehabilitacyjnymi, szwajcarskimi, stabilizacyjnymi czy po prostu fitness ball. Piłka stanowi doskonały przyrząd balansu ciałem, przez co jest narzędziem pracy nad koordynacją ruchową, stabilizacją i wzmocnieniem mięśni core. Nie oznacza to jednak, że na tym koniec! Uruchamiasz bowiem mięśnie, których zazwyczaj nie używasz. W konsekwencji ćwiczenia na piłce fitness przynoszą też szereg innych korzyści, do których należą:

  • zwiększenie siły mięśni;

  • poprawa mobilności i wytrzymałości;

  • lepsza równowaga w trakcie zajęć i w życiu codziennym;

  • zwiększenie elastyczności ciała;

  • nabycie gibkości;

  • redukcja dolegliwości bólowych kręgosłupa;

  • utrata tkanki tłuszczowej;

  • satysfakcja po udanym treningu z piłką i uwolnione endorfiny!

    Jak wyglądają ćwiczenia z piłką FitBall w Total Fitness?
Ćwiczenia z fitball prowadzone są w naszym klubie przez doświadczonego instruktora, który dopasowuje poziom zajęć do możliwości uczestników. Zawsze przed rozpoczęciem zajęć FitBall odbywa się intensywna rozgrzewka, dzięki której przygotujesz swoje ciało do wysiłku. Następnie trener przedstawia różnego rodzaju ćwiczenia z piłką – m.in. fitball ćwiczenia na kręgosłup, fitball ćwiczenia na brzuch czy inne, wzmacniające różne partie mięśni i poprawiające stabilizację.

Wbrew pozorom nie każde ćwiczenie realizowane jest na piłce. Często są to również pozycje, w których opierasz plecy o piłkę, nogę i robisz wykroki albo przekładasz piłkę z rąk do nóg, wykonując tym samym spięcia brzucha. Tym sposobem trening z piłką holistycznie oddziałuje na Twoje ciało, dzięki czemu odnotujesz szereg różnych korzyści, o których wspominaliśmy wcześniej. Choć tempo tych zajęć nie jest mocne, to można się zmęczyć! Na końcu realizowany jest stretching, który wyciszy organizm i pozwoli uniknąć ewentualnych DOMS, czyli opóźnionego bólu mięśniowego.

Dla kogo polecane są zajęcia FitBall w naszym klubie?


 

FitBall to ćwiczenia z piłką odpowiednie dla uczestników w każdym wieku. Zapraszamy kobiety i mężczyzn bez względu na poziom zaawansowania w treningach. Poziom dostosowany jest do predyspozycji każdego – zarówno osób, które trenują już dłuższy czas, jak i zaczynających dopiero swoją przygodę z fitnessem. Ćwiczenia na piłce fitness można bowiem dopasować do możliwości swojego ciała – instruktor prezentuje różne wersje wykonywanych ćwiczeń. Ważna jest technika, dlatego lepiej jest robić te mniej zaawansowane, ale z należytą dokładnością. Gwarantujemy – po FitBall efekty będą zdumiewające. Zapraszamy!
Instruktorzy:
czas
50 minut
spalone kalorie
do 400
poziom trudności
Dla wszystkich