Ćwiczenia pilates

Pilates

zajęcia mentalne

Specyficzne zajęcia mentalne Pilates trwają w naszym klubie fitness 50 minut. W ich trakcie można spalić do 270 kcal. Obejmują zestawy ćwiczeń wzmacniających i rozciągających, ściśle ukierunkowanych na mięśnie wewnętrzne, stabilizujące kręgosłup oraz poprawiające sylwetkę. Atutem treningu jest to, że odbywa się przy relaksacyjnej muzyce.

Na czym polega Pilates?

Celem Pilatesu jest: ujędrnienie ciała, wysmuklenie sylwetki, zwiększenie sprężystości ciała, utrata zbędnej tkanki tłuszczowej.

Pilates może ćwiczyć większość z nas, ponieważ to otwarty i przyjazny trening. Zarówno osoby początkujące, jak i zaawansowani sportowcy w różnym wieku, będą dobrze czuli się podczas zajęć Pilates w naszym klubie fitness. To ćwiczenia przyjazne nawet tym osobom, które cierpią na różne zwyrodnienia i wady kręgosłupa. Ćwiczenia pozwalają na wzmocnienie mięśni pleców i odciążenie kręgosłupa. Można uznać takie treningi za element rehabilitacji dla sportowców po przebytych urazach. Pomogą wrócić do zdrowia, zmniejszyć napięcie i ukształtować znakomitą sprawność naszego ciała.

Wszystko po to, aby dbać o kondycję nawet podczas przerwy od profesjonalnego trenowania.

Pilates pomaga wracać do zdrowia. Nie tylko zmniejsza napięcie, ale przede wszystkim bardzo stopniowo pomaga wracać do pełnej sprawności. O jego zdrowotnym działaniu świadczy też historia twórcy ćwiczeń. Joseph Pilates, zanim opracował program treningu, był chory między innymi na astmę i krzywicę. Dzięki ćwiczeniom przestał chorować, odzyskał zdrowe i sprawne ciało, a zajęcia zmotywowały go do trenowania innych sportów, np. narciarstwa czy nurkowania. Odkryj pozytywne efekty Pilatesu w naszej siłowni!
Instruktorzy:
czas
50 minut
spalone kalorie
do 270
poziom trudności
Dla wszystkich