Power Joga - zajęcia fitness

Power Joga

zajęcia wzmacniające

Power joga ma swoje początki w Ashtandze i naukach Sri K. Pattabhi Jois. Są to jedne z tych zajęć, które działają na całe ciało. Zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym czy duchowym. Cechą charakterystyczną ćwiczeń jest płynne połączenie asan, które wyznaczają rytm oddechu i sprawiają, że organizm dotlenia się i odpręża. W trakcie ćwiczeń power jogi zauważalna jest dynamika oraz rytmiczność. Odróżnia to te zajęcia od jogi klasycznej, ponieważ nie tylko rozciągają ciało, ale też mają niemałe znaczenie dla sylwetki – spalają kalorie, wzmacniają mięśnie i uelastyczniają.

Sesje jogi power są wymagające pod względem intensywności – podczas ćwiczeń podąża się za trenerem przez ustaloną sekwencję asan, a następnie zatrzymuje na około 5 oddechów w każdej pozycji. Ćwiczenia power jogi uznawane są przez wiele osób za treningi wytrzymałości, które łączą medytację, uelastycznianie ciała, wzmacnianie mięśni i pracę nad własną koordynacją ruchową.

Joga power – jak wyglądają zajęcia w Total Fitness?


W związku z tym, że w joga power aktywowane są niemal wszystkie partie ciała, niezbędne jest odpowiednie przygotowanie się do treningu. Na początku więc instruktor prowadzi rozgrzewkę, która ma na celu aktywować partie mięśniowe, ustabilizować oddech i podkręcić metabolizm, który w trakcie różnych ćwiczeń będzie odpowiednio pracował.

W części właściwej zajęć niezwykle ważne jest podążanie krok po kroku za prowadzącym, pilnowanie właściwego oddechu i utrzymywanie napięcia mięśniowego. Dzięki temu zyskuje się należytą stabilizację i można panować nad własnym ciałem, przechodząc do coraz trudniejszych sekwencji ruchu. Kluczem w utrzymaniu równowagi jest więc napięcie mięśni core, które będą odciążały kręgosłup, a zarazem gwarantowały utrzymanie pożądanych pozycji w joga power.

Dla kogo power joga?


W ćwiczeniach power joga kładzie się duży nacisk na rozwój siły, elastyczności i gibkości ciała. Wszystkiemu towarzyszy duża dynamika i intensywność, przez co oprócz rozciągnięcia, można poprawić swoją wytrzymałość i spalić nieco tkanki tłuszczowej. Na zajęcia tego typu z powodzeniem mogą uczęszczać kobiety i mężczyźni w każdym wieku – z zajęć na zajęcia odczują wyraźną poprawę w funkcjonowaniu swojego ciała. To przede wszystkim większa wytrzymałość, siła i elastyczność. Oprócz tego podczas sesji można odczuć przyjemny relaks i regenerację organizmu, które świetnie sprawdzają się po ciężkim dniu pracy. Do zobaczenia na zajęciach power jogi w Total Fitness! Zapraszamy!
Instruktorzy:
czas
spalone kalorie
poziom trudności
Dla wszystkich