Stretching - ćwiczenia rozciągające

Stretching

zajęcia wzmacniające

Rozciąganie całego ciała pozwala na przygotowanie do każdego treningu i zadbanie o prawidłową kondycję poszczególnych partii mięśniowych. Dlatego dla każdej osoby ćwiczącej – początkującej lub zaawansowanej, proponujemy zajęcia wzmacniające w naszych klubach fitness.

Na czym polega Stretching?

Obejmują one standardowy zestaw ćwiczeniowy, który trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut w ramach jednej sesji. Stretching polega na kilkunastosekundowej, izometrycznej pracy, w której napinamy mięśnie, a następnie powoli i spokojnie je rozluźniamy. Można powiedzieć, że wykonujemy na zajęciach trzy bloki: napinanie mięśni, rozluźnianie mięśni, rozciąganie mięśni.

Ostatni z etapów trwa każdorazowo po kilkadziesiąt sekund. Ważne jest, aby podczas wykonywania ćwiczeń dbać o regularny, równomierny oddech i nie przesadzać z napinaniem mięśni. Nie można przekraczać progu bólu. Dzięki temu zachowamy właściwą koordynację ruchową i sprawność.

Stretching jest powszechną, ale zaawansowaną formą ruchu stosowaną w rehabilitacji. Zajęcia polecane są dla wszystkich – kobiet i mężczyzn w różnym wieku, którzy chcą zwiększyć elastyczność mięśni i gibkość ciała dzięki relaksującym, odprężającym ćwiczeniom rozluźniająco-rozciągającym. Postaw na rozciąganie w Total Fitness!
Instruktorzy:
czas
spalone kalorie
poziom trudności
Dla wszystkich