TBC - Trening całego ciała - Total body conditioning

TBC

zajęcia wzmacniające

TBC


Są to zajęcia wzmacniające. Pod tajemniczą nazwą „TBC” w naszej siłowni kryją się bardzo intensywne ćwiczenia ogólnorozwojowe. Zajęcia trwają około 50 minut, a w ich trakcie będziesz mógł spalić nawet do 500 kcal. Skrót TBC to nic innego, jak pierwsze litery od angielskich słów Total Body Conditioning. W tłumaczeniu oznacza to modelowanie całego ciała, w praktyce natomiast stanowi połączenie ćwiczeń aerobowych (przyśpieszających oddech i puls) ze wzmacniającymi.

Celem treningu jest zwiększenie tempa metabolizmu, a co za tym idzie – spalania zbędnej tkanki tłuszczowej. Trening wpływa na wiele aspektów, dlatego jeśli zastanawiasz się, czy ćwiczenia TBC są dla Ciebie, to poniżej prezentujemy najistotniejsze zalety, jakie płyną z tej formy treningu.

Jakie są efekty TBC?  • Poprawa kondycji;

  • Zwiększenie wytrzymałości;

  • Ujędrnienie ciała;

  • Wzmocnienie wszystkich grup mięśniowych;

  • Budowanie tkanki mięśniowej;

  • Spalanie kalorii;

  • Lepsze samopoczucie.


Jak wygląda trening TBC w Total Fitness?


W naszych klubach wszystkie zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów. Trening ten podobnie jak i inne treningi, poprzedza solidna rozgrzewka, która ma przygotować organizm do intensywnego wysiłku. Pozwala to ograniczyć ryzyko kontuzji. Część główna zajęć opiera się na ćwiczeniach kierowanych na wszystkie partie mięśniowe. Są one wykonywane z wykorzystaniem przyborów dostępnych w naszej siłowni, m.in. stepów i hantli, a niekiedy też bez nich, by poćwiczyć z ciężarem własnego ciała.

Dzięki regularnemu uczestnictwu w tych zajęciach, Twoje ciało wysmukli się, a mięśnie staną się twardsze i będą widocznie zarysowane pod skórą. TBC dostarczy Ci również mnóstwo dodatkowych bodźców treningowych, a wysoka intensywność ćwiczeń sprawi, że nawet po treningu Twój organizm jeszcze będzie pobudzony do spalania tkanki tłuszczowej. Skrót TBC skrywa więc sporo atutów, o których warto przekonać się na własnej skórze, uczestnicząc w zajęciach! Zwieńczeniem każdego treningu jest kilkuminutowy stretching, który chłodzi i wycisza ciało. Stretching rozciąga i rozluźnia mięśnie, a przede wszystkim przygotowuje organizm do regeneracji.

TBC – dla kogo polecane są zajęcia?


Są to zajęcia przeznaczone dla wszystkich, bez względu na aktualną kondycję, płeć czy wiek. Mają one formę treningu ogólnorozwojowego, na który składa się kilka bloków: kilkunastominutowa rozgrzewka, część wzmacniająca, kilkuminutowy stretching. Trener każdorazowo prezentuje wykonywane ćwiczenia, sprawdza technikę i koryguje ewentualne błędy. Dzięki temu nie musisz się obawiać – TBC jest również świetną formą treningową dla początkujących. Niemniej i osoby zaawansowane w ćwiczeniach doskonale się odnajdą – mogą bowiem zwiększać intensywność, dokładać obciążenia i pracować nad swoją techniką pod okiem instruktora. Tak więc nie zastanawiaj się dłużej, lecz już teraz zapisz się na najbliższy trening i osobiście doświadcz jego wszelkich atutów. Do zobaczenia na najbliższych ćwiczeniach TBC w Total Fitness!
Instruktorzy:
czas
50 minut
spalone kalorie
do 400
poziom trudności
Dla wszystkich