Total Cycling

Total Cycling

zajęcia wzmacniające

Zajęcia Total Cycling to połączenie treningu rowerowego w klubie z treningiem grupowym. Odbywają się na sali wyposażonej w rowery stacjonarne, pod okiem wykwalifikowanego trenera. Nie jest to jednak zwykła jazda na rowerze! Specyfika cycling fitness polega na tym, że jazda odbywa się do muzyki. Na poszczególnych etapach realizowane są ćwiczenia, które mają zmienną intensywność i powinny przypominać jazdę w plenerze.

Cycling to dyscyplina sportowa, którą wyróżnia duża efektywność. Pozwala zarówno przygotować się do sezonu rowerowego, jak i po prostu świetnie spala kalorie i stanowi formę rozrywki. Tego typu trening warto wpleść do swojej rozpiski – zamiast tradycyjnego cardio na bieżni, możesz z powodzeniem wykonać aeroby.

Indoor cycling trening nie wymaga znajomości techniki ani skomplikowanych pozycji i jest dostosowany do umiejętności osób na każdym poziomie zaawansowania. Co więcej, nie obciąża on układu kostno-stawowego, więc nie przyczynia się do powstawania urazów i świetnie sprawdzi się u osób, u których pojawiają się bóle kręgosłupa czy u osób, które wracają po urazie stawu skokowego.

Jak wyglądają zajęcia Total Cycling w Total Fitness?


Zajęcia Total Cycling trwają 50 minut i są prowadzone przez doświadczonego trenera. Podczas treningu uczestnicy pod jego okiem pedałują zgodnie z tempem dobranej muzyki. Ta ma na celu zagwarantować utrzymanie intensywności na właściwym poziomie.

Cycling fitness to szereg ćwiczeń w różnych pozycjach i w zmiennym tempie. Opierają się na fazach sprintu, w trakcie których uczestnik osiąga bardzo wysokie tętno oraz na fazach aktywnej regeneracji, czyli spokojniejszej jazdy, stabilizującej tętno. Tor jazdy odzwierciedla realną jazdę na rowerze, w związku z czym pojawiają się podjazdy pod górkę, zjazdy oraz jazda po płaskim terenie.

Indoor cycling posiada ogromną zaletę – każdy uczestnik może dopasować obciążenie do swoich możliwości i potrzeb. Wszystko za sprawą regulacji oporu, który wpływa na to, czy jazda jest łatwa czy wymaga większego wysiłku. Zwieńczeniem zajęć jest wyciszenie organizmu po intensywnym treningu.

Dla kogo przeznaczone są zajęcia Total Cycling?


Cycling cieszy się dużą popularnością wśród miłośników kolarstwa, którzy w niesprzyjających warunkach atmosferycznych realizują swoją pasję w klubie. Co więcej, to także doskonała aktywność dla wszystkich, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z kolarstwem i pragną się przygotować do tej formy aktywności. Polecamy również udział w zajęciach osobom, którym zależy na utracie tkanki tłuszczowej oraz świetnej zabawie.

Zajęcia Total Cycling są dostosowane do poziomu wszystkich uczestników – od początkujących, po zaawansowanych kolarzy. Nie zastanawiaj się, jakie są z efekty indoor cycling czy ile kalorii możesz spalić – gwarantujemy, że będziesz zadowolony! Każdy organizm jest inny, dlatego trudno prognozować, ale jedno jest pewne – poprawisz swoją kondycję, wydolność i samopoczucie. Zapraszamy na zajęcia – podejmij nasz cycling challenge!
Instruktorzy:
czas
50 minut
spalone kalorie
do 600
poziom trudności
Dla wszystkich