Ćwiczenia na zdrowy kręgosłup

Zdrowy Kręgosłup

zajęcia prozdrowotne

Zajęcia Zdrowy kręgosłup to program ćwiczeń, które mają na celu wpłynąć korzystnie na postawę ciała, zredukować dolegliwości bólowe w okolicy kręgosłupa, a także rozluźnić i usunąć przykurcze mięśniowe. Ćwiczenia pomagające zwiększyć przestrzenie między tzw. dyskami kręgosłupa, a poszczególnymi kręgami, co niweluje bóle w kręgosłupie, wynikające z „siedzącego trybu życia”. Za sprawą odpowiednio dobranych ćwiczeń każdy uczestnik w miarę swoich możliwości pracuje nad wzmocnieniem mięśni głębokich ciała, które mają ogromne znaczenie dla odciążenia kręgosłupa. W trakcie treningu Zdrowy kręgosłup pracujesz nad całym ciałem – rzeźbisz pośladki, wzmacniasz nogi, ręce, barki, brzuch i klatkę piersiową. Nie są to ćwiczenia intensywne pod względem tempa, jednak bywają męczące. Korzyści są jednak warte zachodu – regularne uczęszczanie na zajęcia skutkuje wzmocnieniem szkieletu mięśniowego, poprawą sylwetki i lepszym samopoczuciem. Program Zdrowy kręgosłup to doskonały sposób na odprężenie się z pożytkiem dla zdrowia!

Jak wyglądają zajęcia Zdrowy kręgosłup w Total Fitness?


W Total Fitness wszystkie zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych i doświadczonych trenerów. Nie inaczej jest w przypadku treningu Zdrowy kręgosłup! Dzięki temu zyskujesz gwarancję, że ćwiczenia odbywają się zgodnie ze sztuką, w sposób bezpieczny dla Twojego zdrowia i dając Ci szansę na osiągnięcie jak najlepszych efektów. Zanim przejdziemy do ćwiczeń właściwych, jest miejsce na odpowiednią rozgrzewkę, która przygotuje ciało do wysiłku. Ćwiczenia na zdrowy kręgosłup są zróżnicowane – rozciąganie, wzmacnianie, uelastycznianie – i wszystkie wpływają na zwiększenie mobilności, rozluźnienie spiętych mięśni i zredukowanie dolegliwości bólowych. Program ustalany jest przez trenera w rytm relaksacyjnej muzyki, która odpręża i wprawia w dobry nastrój. Jednocześnie na zajęciach mobilizujemy kręgosłup do większej ruchomości i wzmacniamy mięśnie brzucha oraz grzbietu, odpowiedzialnie za utrzymanie prawidłowej postawy, sylwetki i sprawności. Nasi specjaliści starają się dopasować poziom ćwiczeń Zdrowy kręgosłup do potrzeb i możliwości uczestników, a w razie potrzeby – służą radą i swoim wsparciem!

Dla kogo są zajęcia Zdrowy kręgosłup?


Zajęcia Zdrowy kręgosłup mają charakter zarówno profilaktyczny, jak i terapeutyczny. Są odpowiednie dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku, bez względu na zaawansowanie w treningach. Doskonale radzą sobie z różnymi schorzeniami kręgosłupa, ale też zapobiegają ich powstawaniu. Możesz je więc traktować jak terapię, jeśli już teraz borykasz się z dolegliwościami bólowymi, albo jako środek zapobiegawczy przed ewentualnymi problemami z kręgosłupem. Kluczem do sukcesu jest regularne wykonywanie ćwiczeń na zdrowy kręgosłup – te możesz robić zarówno podczas zajęć, jak i powtarzać w domu. W związku z tym, że nie jest to ciężki trening, polecany jest on także seniorom. Warto przyjść i spróbować – poprawa samopoczucia gwarantowana!
Instruktorzy:
Mateusz Wójcik
czas
50 minut
spalone kalorie
do 270
poziom trudności
Dla wszystkich