Zumba - zajęcia fitness

Zumba

zajęcia choreograficzne

To inspirowane latynoskimi rytmami połączenie tańca i aerobiku.Jest innowacyjnym systemem fitness, który przez świetną zabawę kształtuje sylwetkę, dba o kondycję i wprawia w świetne samopoczucie. Proste kroki taneczne, świetne kombinacje ruchów i motywująca muzyka stworzą niepowtarzalną atmosferę. Rytmy takie jak marenge,salsa, cumbia, reggeton, flamenco, samba, taniec brzucha porwą Cię do zabawy. Kombinacja krokrów to unikalna formuła Zumby.

Zumba ma swoje korzenie w tanecznych klimatach rodem z Ameryki Południowej. Łączy w sobie zajęcia taneczne oraz fitness, przynosząc optymalne efekty dla ciała i samopoczucia! Jest to dynamiczny i bardzo energiczny program, który składa się z różnych konfiguracji ruchowych, wykonywanych w rytm szybszych brzmień, przeplatanych nieco spokojniejszymi. Zumba ma na celu wzmocnić ciało, pomóc pozbyć się zbędnych kalorii, ale też sprawiać radość i dostarczać emocji!

Zajęcia zumby w Total Fitness odbywają się w grupach i prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów, którzy ukończyli certyfikowane kursy. Dzięki temu realizowane są na najwyższym poziomie i dostosowane do oczekiwań uczestników prezentujących każdy poziom. Jest to zarówno zumba dla początkujących, którzy nie znają układu, ale za sprawą instruktażu i odpowiedniego podejścia będą nadążali za grupą, jak i dla osób zaawansowanych, które będą doskonaliły swoje umiejętności.

Jak wyglądają zajęcia zumby w Total Fitness?


Zumba stanowi fuzję tańca i ćwiczeń, dlatego świetnie wpisuje się w ideę klubów Total Fitness – staramy się zachęcać naszych klientów do czerpania radości z aktywności! Podczas programu instruktor łączy gorące, latynoskie kroki taneczne z krokami typowymi dla zajęć fitness, a to wszystko w rytm energetycznych dźwięków, które dają bodźce do działania. Dzięki temu organizm jest stymulowany do dawania z siebie maksimum, co owocuje wyrzutem endorfin i szybszym spalaniem kalorii!

Zumba w Warszawie oraz innych miastach naszych klubów zawsze prowadzona jest pod okiem ekspertów. Przed zajęciami zumby odbywa się rozgrzewka, która ma przygotować ciało do wysiłku. Następnie realizowane są autorskie choreografie, opracowane przez naszych instruktorów zgodnie ze sztuką. Są to przeplatane podstawowe kroki zumby dla początkujących – np. marsz, siady czy podskoki, jak i różne kombinacje, w których dokłada się na przykład pracę rąk lub krążenia biodrami. Wszystko odbywa się w rytm muzyki i tworzy spójne układy choreograficzne, określane mianem „taniec zumba”. Każda piosenka to odrębny układ, który angażuje inne partie ciała.

Zumba fitness dla każdego


Zumba fitness to aktywność odpowiednia dla każdego – bez względu na płeć, wiek, kondycję czy zaawansowanie taneczno-ruchowe. W Total Fitness programy dostosowujemy do indywidualnych potrzeb i możliwości grupy. To oznacza, że nawet osoby początkujące odnajdą się świetnie podczas treningu! Wystarczy podążać za wskazówkami instruktora, naśladować go podczas wykonywania choreografii i wczuć w klimat zajęć. Zumba fitness łączy pokolenia – na treningi zapraszamy więc zarówno nastolatków i studentów, jak i osoby dorosłe oraz starsze. Dobra zabawa, świetne efekty i poprawa samopoczucia gwarantowane! Zapraszamy!
Instruktorzy:
czas
50 minut
spalone kalorie
do 600
poziom trudności
Dla wszystkich