Cross training

Cross Training

zajęcia wzmacniające

Cross Training to uniwersalny program treningowy, który polega na wykonywaniu ćwiczeń angażujących wszystkie partie ciała. Stanowi połączenie ćwiczeń z ciężarem własnego ciała oraz ćwiczeń z odpowiednio dopasowanym ciężarem, które stopniowo można zwiększać w celu progresji. Cross trening składa się z elementów cardio oraz treningu siłowego, dlatego holistycznie wpływa na samopoczucie i jednocześnie kształtuje sylwetkę. Definicja głosi, że crosstrening, zwany też treningiem przekrojowym lub fit cross, jest formą treningu sportowego, polegającego na praktykowaniu kilku dyscyplin sportu lub różnorodnych ćwiczeń w celu wszechstronnego rozwoju zawodnika. Dzięki temu można odnotować wiele korzyści w związku z metodą cross treningu.

Jako największe zalety Cross trening uznaje się:

 • intensywne spalanie tkanki tłuszczowej;

 • przyspieszony metabolizm;

 • modelowanie sylwetki;

 • większą wydolność organizmu;

 • lepszą kondycję;

 • poprawę sprawności stawów i mięśni;

 • utrzymanie poziomu insuliny krwi na optymalnym poziomie;

 • redukcję stresu;

 • wzmożoną produkcję endorfin;

 • zwiększenie sił i wytrzymałości mięśni;

 • zadowolenie z siebie.


Jak wygląda Cross Training w Total Fitness?


Ćwiczenia cross w naszym klubie prowadzone są przez doświadczonego instruktora. Wprowadza on uczestników w świat fit cross, stopniowo zarażając zamiłowaniem do tej formy aktywności. Uczestnicy na początku realizują rozgrzewkę, która przygotuje organizm do intensywnego wysiłku. Musisz bowiem pamiętać, że w ciągu godziny Cross Training spala się od 400 do nawet 900 kalorii! Następnie przechodzimy do pierwszej części treningu, którą jest wzmacnianie. Mają tutaj miejsce ćwiczenia siłowe z obciążeniem własnego ciała bądź też z oporem zewnętrznym. Druga część treningu to WOD, czyli trening dynamiczny cardio, łączący ćwiczenia gimnastyczne, siłowe i metaboliczne. Cross trening przeplata różne ćwiczenia – mogą to być np. przysiady ze sztangą, wskoki na skrzynię, burpee, podciąganie na drążku, bieganie, skakanie na skakance, pompki, sit-upy czy wyciskanie na klatkę. Zwieńczeniem zajęć zawsze jest stretching, czyli rozciąganie mięśni, doskonale wyciszający organizm po intensywnym wysiłku.

Dla kogo polecany jest Cross Trening?


Trening cross to ćwiczenia odpowiednie dla osób w różnym stopniu zaawansowania w treningach, ponieważ możesz dopasować ciężar i intensywność do swoich możliwości. Na Cross Trening zapraszamy więc osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z treningiem siłowym, bowiem trener doskonale wprowadzi ich w tę aktywność. Skrupulatnie przedstawiane ćwiczenia i prezentowana technika przekładają się na Twoje bezpieczeństwo. W trakcie fit crossu instruktor koryguje błędy i wskazuje prawidłową technikę, dzięki czemu osiągniesz lepsze efekty i nie stanie Ci się krzywda. Niemniej Cross Training w Total Fitness to także doskonałe urozmaicenie treningów dla osób, które ćwiczą już jakiś czas. Nowe bodźce treningowe poprawią Twoje efekty ćwiczeń! Przekonaj się więc na własnej skórze, co to jest cross training i dołącz do innych uczestników zajęć. Satysfakcja gwarantowana!
Instruktorzy:
czas
50 minut
spalone kalorie
do 550
poziom trudności
Dla wszystkich