Blog – Aktualności – Total Fitness

Jak siedzący tryb życia wpływa na nasze ciało

Ciało ludzkie stworzone jest do poruszania się i potrzebuje go, aby prawidłowo funkcjonować. Wynika to z procesu ewolucji. Nasi przodkowie musieli być w ciągłym ruchu, aby zdobyć pożywienie, znaleźć schronienie i odkrywać nowe tereny. Ta ciągła aktywność pozwoliła na przetrwanie i ukształtowała cechy fizyczne oraz psychiczne naszego gatunku. Obecnie człowiek świadomie pozbawia się tej niezbędnej dla nas czynności, wybierając siedzenie. Patrząc z boku na pozycje siedzącą ciężko uwierzyć, że jest ona dla nas szkodliwa. Przecież jesteśmy w odciążeniu, nie męczymy się i jest nam wygodnie. Jaki wpływ tak naprawdę ma ona na organizm?

Dlaczego nie mogę schudnąć?

To pytanie zadaje sobie wiele osób. Od czego tak naprawdę to zależy? Stosujemy wiele diet, liczymy kalorie a efektów nie ma, bądź są niezadowalające. To prawda nie każdemu od razu da się pozbyć nadmiaru kilogramów czy uporać z nadwagą. Natomiast prawdą jest również fakt, iż wielu z nas podczas odchudzania popełnia wiele błędów. W niniejszym artykule zwrócę uwagę na popełniane błędy oraz podpowiem jak można ich uniknąć.

Tłuszcze w diecie, a tkanka tłuszczowa w organizmie – czym to się różni?

Tłuszcze, zwane także lipidami, to jeden z podstawowych makroskładników występujących w diecie. Niektóre z ich form mają prozdrowotny wpływ na nasz organizm, inne z kolei powodują w nim duże szkody. Często kojarzone są z przybieraniem na wadze zbędnych kilogramów przez ich wysoką kaloryczność, ponieważ 1 gram spożytego tłuszczu dostarcza nam aż 9kcal. Czy to jednak one mają bezpośredni wpływ na odkładanie się tkanki tłuszczowej?

dowiedz się więcej

Administratorem Państwa danych osobowych jest Nordic Investment Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Bohaterów Września 9, adres email ochronadanych@totalfitness.com.pl