Blog – Aktualności – Total Fitness

Makroskładniki w diecie - sprawdź swoje zapotrzebowanie na makroskładniki

W naszej codziennej diecie wyróżniamy trzy bazowe makroskładniki, które znajdują się w żywności: białka, tłuszcze oraz węglowodany. W sytuacji, gdy nie dostarczymy ich odpowiedniej ilości wraz z pokarmem, nie będziemy w stanie funkcjonować prawidłowo. Makroskładniki są niezbędne do wzrostu i rozwoju naszego organizmu oraz pokrycia zapotrzebowania na energię. Sprawdź, jakie masz zapotrzebowanie na makroskładniki, jak je wyliczyć i dlaczego są tak istotne!

Martwy ciąg klasyczny - prawidłowa technika ćwiczenia

Zdolność do utrzymania w naturalnej pozycji kręgosłupa odcinka lędźwiowego, poddanego obciążeniu, ma bardzo duże znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa. Przy budowaniu siły, jednym z istotniejszych ćwiczeń jest martwy ciąg klasyczny. Zaliczamy go do grupy ćwiczeń podstawowych, dlatego warto wiedzieć, co to jest martwy ciąg, jak go poprawnie wykonać, a także, jakie przynosi efekty.

Ćwiczenia na siłowni dla początkujących

Chcesz zacząć ćwiczyć, ale nie masz pojęcia jak się za to zabrać ? Wchodząc na siłownię nie masz pomysłu jak trenować? Idealnym rozwiązaniem dla Ciebie i każdej osoby początkującej jest trening FBW. Ten możesz wykonywać samodzielnie na siłowni, jednak musisz pamiętać o kilku ważnych elementach. Poznaj nasz artykuł, w którym zdradzamy, jakie są najlepsze ćwiczenia dla początkujących i dlaczego czasem warto zdać się na pomoc specjalistów!

dowiedz się więcej

Administratorem Państwa danych osobowych jest Nordic Investment Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Bohaterów Września 9, adres email ochronadanych@totalfitness.com.pl