Grit Cardio

Grit Cardio

zajęcia cardio

Trening Les Mills GRIT® CARDIO to rodzaj 30-minutowego treningu interwałowego. Wykorzystuje głównie ćwiczenia bazujące na masie ciała ćwiczącego. Trening ma bardzo wysoką intensywność, co przekłada się na efekty. Celem Grit Cardio jest poprawa ogólnej sprawności fizycznej, zwiększenie wydolności organizmu oraz maksymalizacja spalania kalorii. Podobnie jak inne treningi typu HIIT (trening interwałowy o wysokiej intensywności), wpływa on korzystnie na wiele aspektów. Trening poprawia pracę układu krążenia, zwiększa zwinność, przyspiesza metabolizm i dodaje energii. Efekty Grit Cardio to również wzmocnienie całego ciała. Pracujesz nad różnymi partiami mięśni, poprawiając jednocześnie swoją wytrzymałość.

Les Mills Grit Cardio to zajęcia fitness, oferujące bezpieczne i praktyczne zastosowanie wysokiej intensywności ćwiczeń. Cechą tego treningu jest to, że pozwala przełamać rutynę w treningu siłowym. Jednocześnie pomaga przezwyciężyć efekt plateau. Z tego względu osoby ćwiczące, o dobrej sprawności układu krążenia i wytrzymałości, mogą skrócić czas treningu. Mimo to nadal będą one poprawiać swoją wydajność.


Jak wygląda trening Les Mills Grit Cardio w Total Fitness?


Cechą charakterystyczną programu Les Mills Grit Cardio jest to, że trening trwa 30 minut. Wynika to z przeprowadzonych badań, świadczących o tym, że to nie długość, ale intensywność treningu sprawia, że jest on bardziej efektywny. U trenujących w wyniku ćwiczeń następuje spadek masy ciała oraz redukcja stężenia trójglicerydów we krwi. Co najważniejsze – efekt podkręconego metabolizmu kwasów tłuszczowych utrzymuje się jeszcze od kilku do nawet kilkunastu godzin po zakończonym treningu.

Zajęcia odbywają się w grupie i są prowadzone przez doświadczonego instruktora. Na początku realizowana jest rozgrzewka, która ma na celu przygotować organizm do dużego wysiłku. Następnie trener wprowadza uczestników do treningu właściwego Les Mills Grit. W jego trakcie realizowane są różne ćwiczenia – m.in. wyskoki, pajace, bieganie, burpee, wspinaczka, deska, rowerek i wiele innych. Po upływie 30 minut, kiedy już Twój metabolizm będzie na najwyższych obrotach, instruktor przejdzie do etapu wyciszania. Rozciąganie mięśni przyniesie ulgę, a jednocześnie sprawi, że najpewniej unikniesz DOMS, czyli opóźnionego bólu mięśniowego.

Dla kogo trening Grit Cardio?


Zajęcia Grit Cardio przeznaczone są dla osób, którym zależy na poprawie wydolności organizmu. Trening przyspiesza metabolizm, redukuje tkankę tłuszczową oraz dostarcza nowe bodźce treningowe. Trening jest odpowiedni dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Jednak w związku z wysoką intensywnością warto posiadać już pewne doświadczenie w treningach. Ćwiczenia nie są skomplikowane pod względem złożoności, jednak wykonywane w szybkim tempie, dlatego u osób początkujących mogłyby okazać się zbyt ciężkie dla organizmu pod kątem wydolności. Zachęcamy jednak, by zapisać się na Les Mills Grit w Total Fitness i przekonać samodzielnie, jak będziesz się czuć. Gwarantujemy, że po Grit Cardio efekty będą zdumiewające! Mimo zmęczenia, zyskasz niesamowitą satysfakcję. Do zobaczenia!
Instruktorzy:
czas
30 minut
spalone kalorie
do 500
poziom trudności
Dla wszystkich