Kickboxing

Kickboxing

zajęcia sporty walki

Kickboxing jest sportem walki, w którym wykorzystujemy techniki bokserskie oraz różnorodne uderzenia nogami. W trakcie tego typu zajęć uczestnicy przyswajają kwestie związane z techniką walki – m.in. poznają kickbokserskie ciosy, uczą się walki w stójce, ale też pracują nad swoim przygotowaniem fizycznym. Ta forma aktywności fizycznej korzystnie wpływa na zwinność, kondycję oraz koordynację ruchową. Jest to zarówno kickboxing kobiecy, jak i dedykowana forma treningu dla mężczyzn. W zajęciach kładziony jest nacisk na technikę, ale też na ogólny rozwój fizyczny – poprawę wydolności organizmu, wzmocnienie mięśni, kształtowanie sylwetki.

Co zyskasz uczestnicząc w zajęciach kickboksingu?

  • Lepszą koordynację ruchową, a także refleks i spostrzegawczość;

  • Poprawioną koncentrację;

  • Zwiększoną pewność siebie oraz poczucie bezpieczeństwa;

  • Lekcję pokory i szacunku do przeciwnika;

  • Wzmożoną odporność na niepowodzenia;

  • Zadowolenie z siebie i satysfakcję.


Jak wyglądają zajęcia Kickboxing w Total Fitness?


W Total Fitness staramy się, aby kick boxing miał formę zajęć ogólnorozwojowych. W związku z tym, doświadczony trener sztuk walki przygotowuje program tak, aby kompleksowo wpływać na ciało, umysł i samopoczucie uczestników. Kickboxing łączy w sobie wiele dyscyplin, tym samym dostarczając różne bodźce treningowe. Opiera się na kilku elementach. Na początku realizowana jest rozgrzewka, która przygotowuje organizm do wysiłku. Miejsce ma także stretching dynamiczny wraz z ćwiczeniami poprawiającymi mobilność i koordynację ruchową. Część właściwa zajęć to technika kickboxingu, w trakcie której prezentowane są prawidłowe ciosy, kopania oraz walka w stójce. Nie brakuje także ćwiczeń wzmacniających koncentrację i poprawiających refleks oraz obwodów siłowych i bloków wytrzymałościowych. Czyni to trening intensywnym i kompleksowym. Zwieńczeniem kick boxingu jest stretching, doskonale wyciszający organizm i regulujący tętno po wysiłku.

Dla kogo są odpowiednie zajęcia Kickboxingu?


Kickboxing opiera się na technice, szybkości i zwinności, połączonych precyzją oraz siłą mięśni. Sport ten rozwija ciało w sposób holistyczny, sprzyja poprawie kondycji i sprawności fizycznej. Zajęcia w Total Fitness dostosowane są do poziomu wszystkich uczestników, dlatego nie musisz znać techniki ani posiadać doświadczenia, aby w nich uczestniczyć. Trener każdorazowo prezentuje ciosy i kopnięcia, koryguje postawę i wprowadza ćwiczenia poprawiające koordynację ruchową, dzięki czemu nawet osoby początkujące doskonale się odnajdą. Co więcej, jest to zarówno kickboxing dla kobiet, jak i dla mężczyzn – dlatego z przyjemnością zapraszamy wszystkich. Jesteśmy przekonani, że pokochasz tę formę aktywności i kick boxing stanie się Twoim obowiązkowym punktem w rozpisce treningów. Do zobaczenia!
Instruktorzy:
czas
75 minut
spalone kalorie
do 600
poziom trudności
Dla wszystkich