TMT Fitness (Total Muscle Training)

TMT

zajęcia wzmacniające

TMT


TMT to zajęcia wzmacniające. Pod skrótem skrywa się jego anglojęzyczne rozwinięcie – Total Muscle Training. Ćwiczenia polegają na wykonywaniu prostych kombinacji ćwiczeń w interwałach, jedno po drugim, a celem zajęć TMT jest: zaangażowanie do pracy wszystkich partii mięśniowych, kształtowanie muskulatury i poprawa ogólnej wydolności organizmu.

Co wyróżnia tę formę treningową od innych? W TMT najważniejsze jest niezatrzymywanie się. Uczestnicy ćwiczeń cały czas pozostają w ruchu, a nawet podczas krótkich przerw pomiędzy ćwiczeniami powinni maszerować. TMT robi furorę w klubach nie tylko ze względu na nowatorskie podejście do treningu, ale i zachwycające efekty.

Jakie efekty przynoszą TMT ćwiczenia?  • Rozwijają wszystkie partie mięśni;

  • Zwiększają wydolność organizmu;

  • Sprzyjają redukcji tkanki tłuszczowej;

  • Poprawiają kondycję;

  • Wzmacniają i ujędrniają całe ciało.


Jak wyglądają zajęcia TMT w Total Fitness?


Total Muscle Training pozwoli Ci zbliżyć się do upragnionej rzeźby ciała. Łączy różne ćwiczenia ze sobą, dzięki czemu nie jest monotonny i nudny. TMT w Total Fitness trwa około 50 minut i pozwala spalić nawet do 600 kcal. Trening poprzedza rozgrzewka, która mobilizuje organizm do wysiłku, a część właściwa zajęć opiera się na nieskomplikowanych sekwencjach ruchu – np. wskoki, wspinaczka, bieg bokserski, skater, przysiady, deska, wymachy, pajacyki, sit-upy i wiele innych. Tak urozmaicony przez instruktorów trening TMT sprzyja wysokiej efektywności. Organizm otrzymuje nowe bodźce treningowe, co stymuluje redukcję tkanki tłuszczowej i budowę tkanki mięśniowej.

W zależności od programu opracowanego przez instruktora, podczas ćwiczeń TMT mogą być wykorzystywane różnego rodzaju akcesoria i obciążenia, ale też może to być trening wyłącznie z ciężarem własnego ciała. Warto wiedzieć, że w TMT ćwiczenia wykonywanie są na trzech poziomach trudności oraz w trzech prędkościach. Daje to możliwość dopasowania odpowiedniego tempa i poziomu do swoich predyspozycji. Trening TMT w pewnością więc przypadnie do gustu każdemu, bez względu na stopień zaawansowania w treningach. Zwieńczeniem zajęć jest stretching, który wycisza organizm po wysiłku i przygotowuje go do regeneracji.

TMT – dla kogo polecany trening?


Według autora i pomysłodawcy treningu interwałowego TMT, aktywność ta jest przeznaczona dla każdego – bez względu na płeć, wiek, stopień sprawności fizycznej czy wytrzymałość. Dzięki regularnym ćwiczeniom uczestnik  może stopniowo odnotowywać progres i osiągać coraz lepsze efekty. Co więcej, program jest ułożony w taki sposób, aby każdy mógł z czasem podnosić swoją poprzeczkę. Tak więc bez względu na to, czy dopiero zaczynasz ćwiczyć i budujesz kondycję, czy masz wysoki poziom zaawansowania – koniecznie zapisz się na ćwiczenia TMT! To trening, który jest dość intensywny, ale i owocny. Jeśli zależy Ci na zachwycających efektach, lepszej kondycji, poprawie wydolności i sprawności fizycznej – TMT w Total Fitness to trening dla Ciebie. Sprawdź więc grafik i zapisz się na najbliższe zajęcia. Popracuj nad swoją muskulaturą razem z nami – do zobaczenia!
Instruktorzy:
czas
50 minut
spalone kalorie
do 600
poziom trudności
Dla wszystkich