Jak zrobić formę na lato bez wyrzeczeń?

Kiedy zdajesz sobie sprawę, że do lata zostało już coraz mniej czasu to oblewa Cię zimny pot i zastanawiasz co zrobić, aby tym razem zdążyć z formą na wakacje? To idealny czas, w którym możesz go wykorzystać i zrobić coś fajnego dla swojej sylwetki.

Przede wszystkim obierz sobie cel, do którego dążysz. Pamiętaj również o pozytywnym nastawieniu, ciesz się procesem, nie samymi efektami! Jednak to nie wszystko i swoje efekty osiągniesz przede wszystkim dzięki regularnym treningom oraz kontrolowaniu tego co jesz i w jakich ilościach.

TRENING

– Aktywność fizyczna zdecydowanie pozytywnie wpłynie na Twoją sylwetkę – zarówno sam wykonywany trening jak i aktywność poza nim. Staraj się każdego dnia wykonywać 8-10 tys. kroków. Zamiast autobusu wybierz spacer, na zakupy pójdź pieszo, a jadąc autobusem wysiądź 2 przystanki wcześniej i dobij ilość kroków.
– Każdy trening to spalone kalorie i większy wydatek energetyczny. Trenuj minimum 3 razy w tygodniu, jako podstawę wybierając trening oporowy. Trenuj wszystkie części ciała, co pozwoli na wyrzeźbienie Twojej sylwetki i nadanie jej proporcji.
– Warto przeplatać go z elementami treningu funkcjonalnego, mobility oraz treningu typu kardio. Te wszystkie elementy świetnie wpłyną na efekty! Jeśli chcesz pozbyć się w głównej mierze tkanki tłuszczowej wprowadź do swojej aktywności trening interwałowy.

DIETA

– Po pierwsze – zrezygnuj ze słodyczy i słonych przekąsek. Oczywiście możesz sobie od czasu do czasu na nie pozwolić, lecz tego samego dnia zjedz mniejszą kolację niż zazwyczaj, wybierz się na spacer lub rower. Kieruj się zasadą 80/20 na rzecz większej ilości nieprzetworzonej żywności.
– Spożywaj dużo warzyw – niech połowę talerza stanowią warzywa, a pozostałą część wypełni pełnowartościowe białko, węglowodany złożone i roślinne źródła tłuszczu.
– Pij dużo wody – odpowiednia ilość wody zapobiegnie jej retencji w organizmie i zmniejszy uczucie głodu. Kieruj się zasadą, aby wypijać 30 ml na każdy kilogram Twojej masy ciała.
– Wysypiaj się – dzięki temu organizm będzie zregenerowany, a Ty będziesz mieć więcej energii do działania. Przesypiaj co najmniej 7-9h w ciągu doby.

Jeszcze nic straconego i przez te kilka miesięcy możesz zrealizować świetną formę na lato!

Autor: